eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 15 Kasım 2018 Perşembe, Saat 23:56
Kitap Ara
Tüm Arşiv
Yeni Eklenenler
Top 10

Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok

Osman Pamukoğlu

Yayınevi : Harmoni Yayıncılık

General Osman Pamukoğlu , 1993 - 1995 yılları arasında Hakkari Dağ ve Komando Tugayı ve Güvenlik Komutanlığı yapmıştır.

Bu dönem, Güneydoğu'da PKK'ya karşı yapılan mücadelenin tarz ve yöntemlerinin değiştiği ve PKK'nın omurgasının kırıldığı yıllardır.

Aynı dönemde, Hakkari'de PKK teşkillerine manevra gücü olarak 1000-2000 askerden oluşan 779 harekat, manevra gücü 3000-5000 askerden meydana gelen 78 harekat yapılmıştır. 23 kez 1000-5000 askerden oluşan kuvvetlerle Kuzey Irak'taki PKK kampları-nın birkaçına aynı zamanda taarruz edilmiştir.

Görev yaptığı süre içinde muharebeleri bizzat yöneten ve fiilen çatışmalara giren Osman Paşa, 778 günde yapılanları, muharebelerin detaylarını ve Kuzey Irak'ta yaşananları ilk defa okurlara sunmaktadır.

"PKK ile yapılan mücadele akkari'de ve Kuzey Irak'ta 3000 m. üstündeki dağlarda ve dağ geçitlerinde ya kar üstünde ya da güneşin altında yürütülmüştür.

Bu vahşi doğada Nisan ayı ile birlikte rengarenk kır çiçekleri açar. Fakat içinde bulunduğumuz ruh hali bunların hiçbirinin farkına varılmasına imkan tanımaz.

Metrelerce derin kar ve kır çiçekleri, vatanları için gözünü kırpmadan şehit olan kahramanlar, Oscar Wildehn, küçük yaşta ölen kardeşi için yazdığı şiiri akla getirir:

Sessiz yürü, O yakında ,
Karların altında;
Usulca konuş, O duyabilir,
Açan Papatyalarla ...

Vatanımızın bütünlüğü için şehit düşen, gazi olan ve oralarda görev yapan yüzbinlerce askerimizin yaşadıklarını en güzel biçimde dile getiren, gerçek bir komutanın bu kitabını mutlaka okuyunuz.!!!!

Bugünkü rahat ve huzur içindeki yaşamımızı, adları unutulmuş olan binlerce şehidimize borçlu olduğumuzu hiç bir zaman unutmamamız gerekiyor.

Yazar Osman PAMUKOĞLU'nun "Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok" isimli eseri ile ilgili olarak bir de web sitesi oluşturulmuştur.

www.unutulanlardisinda.gen.tr

Yukarıdaki internet adresi aracılığı ile hem yazarla irtibata geçelebilir hem de kitap hakkındaki diğer okuyucu görüşlerini ve harekata ilişkin fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Siteyi ziyaret etmenizde fayda var...

8.6
Bu ürünü IDéEFIXE'den almak için tıklayın!

[ Arkadaşınıza gönderin ]
Görüşleriniz

Bu kitap hakkında hiç bir görüş yazılmamış. İlk yazan olmak için tıklayın!

Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi Şehitler Bulvarı No:1
26110 Odunpazarı/ESKİŞEHİR

 
info@eso-es.net
0 222 236 03 75
0 800 341 0 341

© 2018 Tüm hakları saklıdır
iştirakidir
Sayfa 0.0019 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB