eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 15 Kasım 2018 Perşembe, Saat 23:56
Haber Kategorileri
Haber Ara
Metin:

Kategori:


Tüm Arşiv
En çok okunanlar

MEGEM’de Öğrenciler ...
Dev Proje İçin İlk A ...
Sanayi Envanteri Hay ...

Eskisehir Sanayi Odasi Organize Sanayi Bölgesi

sudan6.jpg Eskişehirli sanayiciye Sudan`da kolaylık sağlayacağız

Eskişehir Sanayi Odası’nın girişimleriyle Sudan Ticaret Bakanı, Ticaret Bakanlığı Müsteşarı, Sudan Büyükelçisi ve Sudan Ticaret Bakanlığı temsilcileri ESO’da sanayicilerle bir arya geldi.
ESO’da gerçekleşen görüşmede konuşan Bakan Hatim El-Sir Ali, Eskişehir ve Sudan arasındaki sanayi ve ekonomik ilişkilerin artması için her türlü çabayı göstereceklerini belirterek, “Ülkemizde yapılan tüm fuarlardan ben sorumluyum. Sayın ESO Başkanı ile yaptığımız görüşmelerde de ifade ettiğim gibi, Eskişehir’deki sanayicilerimizin ürünlerini Sudan’da yapacağımız bir organizasyon ile sergilemek daha da önemlisi tanıtmak istiyoruz” dedi.
Ülkesinde bol miktarda hammadde kaynağı olduğuna değinen Bakan Ali, “Sizin üretim kabiliyetiniz, teknolojiniz ve yatırımlarınız bizimde ham madde kaynaklarımızla iki ülke arasındaki üretim köprülerini kurmak için buradayız. Bir kez daha altını çizmek isterim ki Eskişehirli yatırımcılara, sanayicilere Sudan ve Eskişehir arasındaki ekonominin gelişmesi için her türlü kolaylığı sağlamaya hazırız” diye konuştu.
Sudan Büyükelçisi Yusuf el-Kordofani toplantıda yaptığı değerlendirmede ülkesinin Afrika ve Ortadoğu’nun kalbinde olması nedeniyle stratejik bir lokasyona sahip olduğu bildirdi. El-Kordofani, “Eskişehir’deki potansiyeli görünce sizlerle bugüne kadar sizlerle işbirliği yapmadığımız için üzgünüz. Buraya gelmemek bizim hatamız olmuş. Ancak bu ilk adım eminim ki yeni işbirliklerine zemin hazırlayacaktır” dedi.
Made in Eskişehir, Sudan’dan başlayabilir
Toplantıda konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ise Eskişehir ve Sudan arasında ciddi fırsatların olduğuna vurgu yaptı.
İş insanları olarak bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek durumunda olduklarının altını çizen Kesikbaş, “Yakın zaman içerisinde bir Sudan ve Eskişehir arasında bir organizasyon yapabiliriz. Belki de Made in Eskişehir (Eskişehir’de üretilmiştir) algısını Sudan dan başlatabiliriz. Çünkü burada çok güzel markalarımız ve ürünlerimiz var. Bir farklılık ortaya koyarak çeşitli sektörlerimizle Sudan’da olabiliriz yani Eskişehir’in ticaretini Sudan ile yapacağımız işbirlikleri ile geliştirebilmemiz mümkün” diye konuştu.
Yapılan değerlendirmeler ve Eskişehir-Sudan potansiyeli sunumlarından sonra, ESO Üyesi firmalar faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Sudan heyeti toplantı sonrasında Ankara’ya gitti.


[ Arkadaşınıza gönderin ]
Gündem

Google Play mağazasına yüklenen sahte bankacılık uygulamaları, kredi kartı bilgilerine ulaşmaya çalışıyor

Güncel

MEGEM’de Öğrenciler Ders Ba...
Dev Proje İçin İlk Adım...
Sanayi Envanteri Hayata Geç...
İş Sağlığı ve Güvenliği Haf...
Vizyon Toplantılarının 3.’s...
EOSB'den Avantaj sağlayan H...
Eskişehirli sanayiciye nefe...
Uyuşmazlıklarında arabulucu...
Ortak Çalışma Gerçekleştiri...
Wifi kablosuz ağ teknolojis...


Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi Şehitler Bulvarı No:1
26110 Odunpazarı/ESKİŞEHİR

 
info@eso-es.net
0 222 236 03 75
0 800 341 0 341

© 2018 Tüm hakları saklıdır
iştirakidir
Sayfa 0.0067 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB