eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 16 Kasım 2018 Cuma, Saat 00:13
Haber Kategorileri
Haber Ara
Metin:

Kategori:


Tüm Arşiv
En çok okunanlar

MEGEM’de Öğrenciler ...
Dev Proje İçin İlk A ...
Sanayi Envanteri Hay ...

Eskisehir Sanayi Odasi Organize Sanayi Bölgesi

hermeskolaj1.jpg İhracat, büyüme için gerekli

Eskişehir Sanayi Odası, Euler Hermes Sigorta ve Eskişehir yetkili acentesi Özenir Sigorta işbirliğinde “Güvenli Ticarette Yeni Ufuklar” toplantısı gerçekleştirildi. ESO Meclis Salonunda yapılan toplantının açılışında konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, ihracat yapmanın zor ama büyüme için gerekli olduğunun altını çizdi.
İhracatın yeni fırsatlar sunduğu kadar bazı riskleri de olduğuna değinen Kesikbaş, bu noktada akıllı hareket etmek gerektiğini ve ihracatçı firmaların kendilerini korumak için çeşitli hizmet araçları kullanması gerektiğini ifade etti.
Toplantıda konuşan Euler Hermes Genel Müdürü Özlem Özüner ise dünya ve Türkiye'deki ekonomik görünümü değerlendirdi.
2017 herkes kendi bahçesine çekilsin globalleşmeye hayır gibi bir hava estirildiğine değinen Özüner, bunun bu yılda devam ettiğini söyledi.
Bunu diyenin dünyayı lokomotif olarak sürükleyen ülkeler olduğunu belirten Özüner, “ABD’nin tavrı olan bu durumu bu yılda görüyoruz. Bu noktada globalleşmeyi Çin zorunlu olarak devraldı ve Çin ben globalleşmeden beslenen bir ülkeyim diyerek daha çok ülkeye gideceğim daha çok yatırım yapacağım anlayışını benimsedi. Türkiye özelinde ise AB ile yaşadığımız zorluklar bizim için zor bir yıl yaşamamıza neden olmakta. Diğer yandan Brexit, AB’yi derinden sarsıyor. Biliyorsunuz Avrupalılar değişikliklere çok kolay uyum sağlayamazlar ve ne yapacaklarını çok bilmiyorlar. Yine, ABD’nin tekrar büyümeye başlaması ülkeye özgüven veriyor. Ülkedeki vergi indirimleri ile ticari ortamın canlandığını görüyoruz” dedi.
Özüner’in yaptığı geniş değerlendirmelerden sonra konuşan Özenir Sigorta Müdürü Fatih Özenir, işletmelerin ticarete ilişkin kritik sorularına cevap verdi.
Toplantıda; şirketler, sektör ve ekonomik trendler hakkında güncel ve güvenilir verilere nasıl ulaşabilirim? Ticari risklerle karşı karşıya gelme ihtimalini nasıl azaltabilirim? Yurt içi ve yurt dışında, mevcut müşterilerimin riskini düzenli olarak nasıl takip eder ve potansiyel müşteriler hakkında nasıl istihbarat sağlarım gibi birçok soruya cevap verildi.


[ Arkadaşınıza gönderin ]
Gündem

Google Play mağazasına yüklenen sahte bankacılık uygulamaları, kredi kartı bilgilerine ulaşmaya çalışıyor

Güncel

MEGEM’de Öğrenciler Ders Ba...
Dev Proje İçin İlk Adım...
Sanayi Envanteri Hayata Geç...
İş Sağlığı ve Güvenliği Haf...
Vizyon Toplantılarının 3.’s...
EOSB'den Avantaj sağlayan H...
Eskişehirli sanayiciye nefe...
Uyuşmazlıklarında arabulucu...
Ortak Çalışma Gerçekleştiri...
Wifi kablosuz ağ teknolojis...


Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi Şehitler Bulvarı No:1
26110 Odunpazarı/ESKİŞEHİR

 
info@eso-es.net
0 222 236 03 75
0 800 341 0 341

© 2018 Tüm hakları saklıdır
iştirakidir
Sayfa 0.0077 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB