eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 18 Ekim 2018 Perşembe, Saat 16:39
Haber Kategorileri
Haber Ara
Metin:

Kategori:


Tüm Arşiv
En çok okunanlar

Eskisehir Sanayi Odasi Organize Sanayi Bölgesi

urge2.jpg ESO’dan ihracat için önemli proje

Eskişehir’in ihracat potansiyelini arttırmak ve uluslararası yeni pazarlara erişmek için Eskişehir Sanayi Odası (ESO) önemli bir projeye başlıyor. ESO Üyesi firmaların sektörel olarak yurtdışına daha çok açılması amacıyla başlatılacak proje Ekonomi Bakanlığı tarafından da desteklenebilecek.
Bakanlığın, “Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirilmesi (UR-GE) Projesi kapsamında çalışmalar gerçekleştirileceğini belirten ve konu hakkında yapılan toplantıda konuşan ESO Başkanı Kesikbaş, “Şehrimizin ihracatını arttırmak ve daha nitelikli hale getirmek için başladığımız çalışmalardan birini hayata geçiriyoruz” dedi.
İlk etapta Eskişehir’de üretilen yapı malzemeleri ve perakende market ürünlerinin ihracatına yönelik Ur-Ge Projesi yapılacağının bilgisini veren Kesikbaş, “Seçilen sektörde faaliyet gösteren ve Eskişehir’de üreten firmalarımızın, gelişme hızı yüksek ve Türkiye’nin nispeten düşük pazar payına sahip olduğu ülkelere yönelik ihracatlarını arttırmayı hedefliyoruz. Böylece hedeflenen yeni pazarlarda ihracata başlayacak ve hep söylediğimiz gibi şehrimizin, sanayimizin ihracatının ilerlemesine katkı sunacağız.
Proje kapsamında oluşturulacak ihracat kümelerinde firmaların ortak ihtiyaç analizi, eğitim, danışmanlık, ortak pazarlama gibi ihracata yönelik eylem ve faaliyetlerini ESO’nun yapacağını kaydeden Kesikbaş, benzer projelerle Eskişehir’in ihracatta hak ettiği yere gelmesi için çalışmalarını sürdüreceklerine dikkat çekti.
ESO Başkanı Kesikbaş’ın değerlendirmelerinden sonra Meclis Salonu’nun da yapılan toplantıya katılan firmalara konu hakkında detaylı bilgi verildi.


[ Arkadaşınıza gönderin ]
Gündem

Google Play mağazasına yüklenen sahte bankacılık uygulamaları, kredi kartı bilgilerine ulaşmaya çalışıyor

Güncel

İş Sağlığı ve Güvenliği Haf...
Vizyon Toplantılarının 3.’s...
EOSB'den Avantaj sağlayan H...
Eskişehirli sanayiciye nefe...
Uyuşmazlıklarında arabulucu...
Ortak Çalışma Gerçekleştiri...
Wifi kablosuz ağ teknolojis...
ESO, Eskişehir’in adını fin...
İlk Defa Eskişehir'de...
Facebook'tan internet hamle...


» Ana Sayfa » Web Posta » Destek » Firmamız » İletişim yukarı
Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi, 15. Cadde No:1
26110 ESKİŞEHİR
iştirakidir
Sayfa 0.0072 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB