eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 18 Ekim 2018 Perşembe, Saat 17:17
Haber Kategorileri
Haber Ara
Metin:

Kategori:


Tüm Arşiv
En çok okunanlar

Eskisehir Sanayi Odasi Organize Sanayi Bölgesi

c2(3).jpg Çocuklarımızı çevreci anlayışla sanayiye hazırlamalıyız

ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, bundan sonra Oda olarak tüm kentle iç içe olacaklarını belirterek, “Gençlerimizi ve çocuklarımızı hızlı bir şekilde, çevreye duyarlı bir anlayışla sanayiye hazırlamalıyız. Nitelikli bir sanayiden başka çıkış yolumuz yok” dedi.
Dünya Çevre Günü kapsamında Eskişehir 75. Yıl Mahallesinde (Sultandere) bulunan Hacı Feride Koruyucu İlköğretim Okulunda düzenlenen etkinlikte konuşan Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, kent ve sanayinin iç içe, birbirinden haberdar bir şekilde ilerleyeceğini ifade etti. Kesikbaş, “75 yıl mahallemizi yani Sultandere’yi pilot bölge olarak belirledik. Öncelikle buradaki okullarımızda ne kadar etkinlik varsa birlikte olacağız. Bugün çevre günü ile başladık. Yarın başka bir etkinlikte çocuklarımız ve gençlerimizle buluşacağız. Bu etkinliklerin dışında okullarımızda farklı faaliyetlerle buradaki evlatlarımızın zihinsel gelişimine katkı sağlamamız, üç boyutlu görme yeteneklerini artırmamız gerek. Böylece onları sanayiye hazırlayabiliriz. Çünkü nitelikli bir sanayiden başka çıkış yolumuz yok” diye konuştu.
Etkinlik yapılan bölgede önemli ve değerli birçok sanayi kuruluşu olduğunu söyleyen Kesikbaş, “Sanayicilerimiz üretim yaparken çevreyi korumak için azami dikkati gösteriyor. Yeni teknolojiler yerleştikçe bu bilinç daha da artacak” dedi.
Etkinlikte konuşan ESO Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Benli ise çocuklara çağrıda bulunarak, “Anne-babanızı ambalaj atıklarını ayırmaları için zorlayın ve onlara bunun önemini anlatın. Unutmayın ki, cam şişe 4 bin yılda, plastikler ise bin yılda yok oluyor. Ama bunları topladığınızda faydalı ürünler olarak tekrar size kazandırılıyor” diye konuştu.
Hacı Feride Koruyucu İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Cin ise yaşanabilir çevre ve şehirler için birlikte çalışmak zorunda gerektiğinin altını çizdi.
Yapılan konuşmalardan sonra ilköğretim öğrencileri tarafından çevre konulu çeşitli gösteriler ve ambalaj atıklarından hazırladıkları bir defile gerçekleştirildi. Ayrıca okulda çevre konulu düzenlenen resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş tarafından verildi.


[ Arkadaşınıza gönderin ]
Gündem

Google Play mağazasına yüklenen sahte bankacılık uygulamaları, kredi kartı bilgilerine ulaşmaya çalışıyor

Güncel

İş Sağlığı ve Güvenliği Haf...
Vizyon Toplantılarının 3.’s...
EOSB'den Avantaj sağlayan H...
Eskişehirli sanayiciye nefe...
Uyuşmazlıklarında arabulucu...
Ortak Çalışma Gerçekleştiri...
Wifi kablosuz ağ teknolojis...
ESO, Eskişehir’in adını fin...
İlk Defa Eskişehir'de...
Facebook'tan internet hamle...


» Ana Sayfa » Web Posta » Destek » Firmamız » İletişim yukarı
Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi, 15. Cadde No:1
26110 ESKİŞEHİR
iştirakidir
Sayfa 0.0086 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB