eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 18 Ekim 2018 Perşembe, Saat 16:38
Haber Kategorileri
Haber Ara
Metin:

Kategori:


Tüm Arşiv
En çok okunanlar

Eskisehir Sanayi Odasi Organize Sanayi Bölgesi

osgb1.jpg Mesleki eğitimde zaman kaybedilemez

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Meclis Başkanı Süha Özbay’ın daveti ile Eskişehir’deki Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) temsilcileri bir araya geldi. ESO’da gerçekleştirilen toplantıda mesleki eğitim ve iş güvenliği konuları değerlendirildi.
Toplantının açılışında konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, mesleki eğitim ve yetişmiş ara elaman sıkıntısının çözümüne ilişkin çalışmalarını hızlandırdıklarını belirterek, “En önemli gündem maddelerimizin başında mesleki eğitim geliyor. Çünkü bu alanda ciddi ilerleme kaydetmemiz gerekmekte. Artık zaman kaybedecek durumda değiliz. Ne yapıp edip bu işi hep beraber çözeceğiz ve bu konuda bir ekosistem oluşturacağız. Sizlerle de çalışacağız. Mesleki eğitim içerisinde önemli yer alan iş sağlığı ve güvenliği alanında eğitimin olması şart” dedi.
Söz konusu alanlarda ilerlemek için projeler hazırladıklarını açıklayan Kesikbaş, ilerleyen günlerde bu projelerin de paylaşılacağını belirtti. Kesikbaş, “Bu ilk toplantıdan sonra ikincisini daha geniş katılımlı yapacağız. Sürekli iletişim halinde ve bir sistematikle ilerlememiz gerek. Bu güne kadar birçok kurum konu hakkında para ve enerji harcamış. Artık münferiden değil müştereken hareket etmemiz zorunlu hale geldi” diye konuştu.
Toplantıda konuşan ESO Meclis Başkanı Süha Özbay ise mesleki eğitim ve iş güvenliği kadar çalışma ahlakı ve kurum kültürünün de önemli olduğunun altını çizerek, “Eğitimlerde bu alanda da çalışmalar gerçekleştirilecek. Eğitimler sürerken teorik, pratik eğitimlere ek olarak kurum kültürünün de yerleşmesi için çalışmalar gerçekleştirilmesi gerekli” dedi.
Yapılan konuşmalar ve soru-cevap kısmından sonra TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri Uzmanı Yasemin Sezer, işgücü piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda mesleki sınavlar hakkında bilgi verdi.


[ Arkadaşınıza gönderin ]
Gündem

Google Play mağazasına yüklenen sahte bankacılık uygulamaları, kredi kartı bilgilerine ulaşmaya çalışıyor

Güncel

İş Sağlığı ve Güvenliği Haf...
Vizyon Toplantılarının 3.’s...
EOSB'den Avantaj sağlayan H...
Eskişehirli sanayiciye nefe...
Uyuşmazlıklarında arabulucu...
Ortak Çalışma Gerçekleştiri...
Wifi kablosuz ağ teknolojis...
ESO, Eskişehir’in adını fin...
İlk Defa Eskişehir'de...
Facebook'tan internet hamle...


» Ana Sayfa » Web Posta » Destek » Firmamız » İletişim yukarı
Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi, 15. Cadde No:1
26110 ESKİŞEHİR
iştirakidir
Sayfa 0.0075 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB