eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 17 Ekim 2018 Çarşamba, Saat 10:24
Haber Kategorileri
Haber Ara
Metin:

Kategori:


Tüm Arşiv
En çok okunanlar

Eskisehir Sanayi Odasi Organize Sanayi Bölgesi

retim.jpg Üretim Yönetimi

Odamız ve 3. Göz Danışmanlık firması iş birliğiyle “ÜRETİM YÖNETİMİ” konulu eğitim semineri, 15 Ocak 2018 tarihinde 14.00-17.00 saatleri arasında Eskişehir Sanayi Odası Meclis Salonunda gerçekleştirilecektir.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan seminerin konuşmacısı Hikmet BAYDAR’dır. Seminere katılmak isteyen kişilerin aşağıdaki link aracılığıyla kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

SEMİNER İÇERİĞİ:

SÜREÇ YÖNETİMİ
Hedef kitlenin tanımlanması
a) Ortalama sipariş süresi
Tahmini termin süresi
Ambalaj şekli teslimat sekli vb.
Cezai yaptırımlar

b) Tedarikçi ilişkileri
Üretimi en iyi maliyetle mi yapıyoruz?
Tedariki en iyi fiyatla mı, ne zaman, nasıl yapıyoruz?
Etkin stok yönetimi
Cezai yaptırımlar

c) Genel süreç yönetimi
İş akış şemaları ve kapasite kontrolü
Görev tanımları
Yetki ve sorumlulukları

MAKİNA YÖNETİMİ
Her makinanın en verimli şekilde üretim yapısının netleştirilmesi
Her makinanın hedef kapasitesinin netleştirilmesi
Bakım süreçlerinde üretimin aksatılmaması için planlaması yatırımın planlaması
Maliyetleri düşürecek üretimi hızlandıracak makine ve yatırım

İNSAN YÖNETİMİ
İşe göre personel seçimi
Hizmet içi eğitimi planlamak ve uygulamak
Ekip ruhu oluşturmak
Çalışan memnuniyetini arttırıcı tedbirler (motivasyon)

EĞİTİMCİ:
HİKMET BAYDAR
1984 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. CNBC-E, TRT, SKYTÜRK, vb televizyon kanallarında ekonomi ile ilgili programlara katılarak güncel verileri yorumlamıştır. Muhtelif gazete ve dergilerde ekonomi ile ilgili yazıları yayınlanmıştır. Bankalarda ve Bankalar Birliğinde bankacılık eğitimi vermiştir. Uludağ İhracatçılar Birliği, İTKİB, KOSGEB, EBSO, Eskişehir Sanayi Odası, MÜSİAD, İSİAD gibi kurumlarda Global krizin şirketler üzerine etkileri ve şirketlerin alması gereken tedbirler, Faiz ve kur riskinden korunma yolları gibi konularda seminerler vermiştir. Terrapinn tarafından Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen Funds World Middle East 2007 konferansına Türkiye’den konuşmacı olarak davet edilmiştir. Chicago Mercantile Exchange tarafından düzenlenen Currency futures yarışmasında “The Best Mega Trader” seçilmiştir. ABD’de Futures Options sertifika programına katılmıştır. Fransa’da SNCF’de Fransız demiryolu işletmeciliğini incelemiştir. SPK ileri düzey lisans belgesine sahiptir. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

MESLEK DENEYİMLERİ
DENETİM
1985-1991 Yılları arasında TCDD Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş olarak görev yapmıştır. Bu süre içerisinde, TCDD bünyesindeki fabrika, şirket, liman, hastane, bölge müdürlükleri ve genel müdürlük birimlerinde teftiş inceleme ve soruşturmalar yapmıştır. Kurumların mevzuata uygun çalışıp çalışmadığını incelemiş ve daha verimli olmaları hususundaki görüşlerini rapor olarak yönetime sunmuştur.

SİGORTACILIK
1991-1995 Yılları arasında Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi genel Müdürlüğünde risk uzmanı olarak görev almıştır. Bu süre içerisinde elementer dallar, hayat branşı, reasürans, koasürans vb. konularla ilgili sigortacılık eğitimi almış, risk analizleri yapmış olup son dönemlerde Anadolu sigortanın likit varlıklarını yönetmiştir.

BORSA, SERMAYE PİYASALARI VE FİNANSAL ÜRÜNLER
1994-1998, 2004-2007 Yılları arasında Aracı kurumlar, sigorta şirketleri, yatırım ortaklıkları ve yatırım fonlarında Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı, Fon Müdürlüğü gibi değişik unvanlarla üst düzey yöneticilik yapmış, çeşitli türlerde fonlar ve yatırım ortaklıkları kurmuş ve yönetmiştir. IMKB, VOB, spot döviz, futures, TL piyasalarında trade etmiştir.

BANKACILIK
1998-2004 Yılları arasında çeşitli bankaların hazine bölümlerini yönetmiş, banka likit varlıklarını değerlendirmiş, bankaların taahhütlerini karşılamak için gerekli tedbirleri almıştır.

DANIŞMANLIK
2005 Yılından bugüne kadar, bazı reel sektör firmalarının, sağlıklı finansal yapıya kavuşması, maliyet yönetimi, satış yönetimi, üretim yönetimi hususlarında firmaların mevcut durumunun incelenmesi, daha etkin yönetim ve denetim yapısının oluşturulması, kontrol mekanizmalarının tespiti ve uygulanması ile ilgili önerilerde bulunmuş ve firmaların dönemsel performanslarını yakından takip etmiştir. Firmaların kurumsallaşması ve kredibilitelerinin artması ile ilgili alt yapı çalışmalarında bulunmuştur. Firmalara mizan, bilanço nakit akım tablosu, yaşlandırma raporu, imalat raporu vb. raporları çıkarma, inceleme ve yorumlama, müşteri, üretim, tedarikçi analizi, Firmaların finansal ihtiyaçlarının tespiti ve ilgili kurumlarla sonuçlandırılması vb. hususlarda destek vermiştir.


[ Arkadaşınıza gönderin ]
Gündem

Google Play mağazasına yüklenen sahte bankacılık uygulamaları, kredi kartı bilgilerine ulaşmaya çalışıyor

Güncel

İş Sağlığı ve Güvenliği Haf...
Vizyon Toplantılarının 3.’s...
EOSB'den Avantaj sağlayan H...
Eskişehirli sanayiciye nefe...
Uyuşmazlıklarında arabulucu...
Ortak Çalışma Gerçekleştiri...
Wifi kablosuz ağ teknolojis...
ESO, Eskişehir’in adını fin...
İlk Defa Eskişehir'de...
Facebook'tan internet hamle...


» Ana Sayfa » Web Posta » Destek » Firmamız » İletişim yukarı
Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi, 15. Cadde No:1
26110 ESKİŞEHİR
iştirakidir
Sayfa 0.0071 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB