eso-es.net
eso-es.net Eskişehir'in İlk İnternet Servis Sağlayıcısı
eso-es.net Menu
[+] Hoşgeldiniz Bugün 12 Aralık 2018 Çarşamba, Saat 21:43
Haber Kategorileri
Haber Ara
Metin:

Kategori:


Tüm Arşiv
En çok okunanlar

Eskisehir Sanayi Odasi Organize Sanayi Bölgesi

ttgv_kolaj(1).jpg Geleceği İnşa Edecekler ESO’da Bir Araya Geldi

Geleceği şekillendirip inşa edecekler Eskişehir Sanayi Odası’nda bir araya geldi. Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve ESO işbirliğiyle düzenlenen “Geleceği İnşa Et” etkinliğinde, Eskişehir’deki çeşitli okullarda görevli 56 öğretmen 2 gün boyunca kod yazma ve robotik proje eğitimi aldılar. Eğitim sonrası öğretmenler edindikleri tecrübeleri öğrencileriyle paylaşıp, kod yazıp proje geliştirecek öğrenci grupları kuracak.
Etkinliğin açılışında konuşan ESO Başkanı Savaş M. Özaydemir, klasik üretimin yerini yeni teknolojilere ve robotik üretime bırakmaya başladığını belirtti.
Bu noktadan hareketle ESO olarak uzun zamandır yeni teknolojilere yönelik eğitim ve uygulama faaliyetleri içerisinde olduklarını söyleyen Özaydemir, “Odamız üyesi sanayiciler dışında bir kez daha farklı guruplarla bir araya gelmekten ve bilgi paylaşımından dolayı çok mutluyuz. Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şehit Murat Tuzsuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin değerli öğretmenleri ile iki gün boyunca geleceği inşa edeceğiz” dedi.
Hem ESO hem de TTGV olarak, yeni endüstri döneminde geleceği şekillendirmeye önem verdiklerinin altını çizen Özaydemir, “Sizler gibi başarılı ve özverili öğretmenlerimiz ile sizlerin yetiştirdiği teknolojiyi özümseyen ve geliştiren, çalışkan gençlerimizin her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Alacağınız bu eğitimle, sanayideki hızlı değişimin küçük bir örneğini eğitim setlerinizde daha yakından görüp, birebir küçük modeller şeklinde uygulama imkânı bulacaksınız. İnşallah, okullarınıza döndüğünüzde bu eğitimlerde kazandığınız bilgileri daha da geliştirerek öğrencilerinizle birlikte örnek gösterilecek başarılı projeler yapacağınıza inanıyorum” diye konuştu.
Geleceğin gücü; öğretmenler ve öğrenciler
Açılışta konuşan TTGV Faaliyet Koordinatörü Yücel Telçeken ise etkinliğin Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile ülkemizdeki lise ve dengi okulları öğrencilerine kod yazma ve inovasyon odaklı yetenek kazandırmaya yönelik olduğunu vurguladı.
“Yarını İnşa Et” programının her yıl sürdürülebilir şekilde yapılacağını ifade eden Telçeken, “Okullarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizden herhangi bir ücret alınmaksızın ve ticari bir ürün/marka reklamı yapılmaksızın, Sayın Bakanlığın izniyle ve himayesinde TTGV koordinasyonunda etkinliği Eskişehir’de yapmaktayız” dedi.
Geleceğin işgücü ve ülkemizin yarınları olan öğrenciler ve değerli öğretmenleri için programı geliştirdiklerinin üzerinde duran Telçeken, “Yarını İnşa Et” eğitim ve dijital dönüşüm programının 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine ve öğretmenlerine yönelik olduğunu dile getirdi.
Öğretmenlerin aldıkları eğitim sonrası onların gözetiminde öğrencilerin, Sağlık, Çevre, Enerji ve Akıllı Şehirler konu başlıklarında çevrelerinden belirledikleri sorunlara çözüm proje fikirleri geliştirmeyide amaçladıklarına değinen Telçeken, öğretmenlere verilen teknoloji kitlerini kullanarak bu fikirlerin demolarını gerçekleştirileceğini söyledi.
Oluşturulan inovasyon proje fikirlerinin programın web sayfasında yayımlanacağını sonrasında ise en başarılı 50 projenin Nisan 2018'de hafta sonunda düzenlenecek bir etkinlik ile kamuoyu ile paylaşılması ve en başarılı projelerin ödüllendirilmesi hedeflendiğine vurgu yaptı.
Yapılan açılış konuşmalarından sonra öğretmenlere 2 gün boyunca yoğun bir şekilde süren kod yazma ve uygulama eğimleri verildi.


[ Arkadaşınıza gönderin ]
Gündem

Google Play mağazasına yüklenen sahte bankacılık uygulamaları, kredi kartı bilgilerine ulaşmaya çalışıyor

Güncel

MEGEM’de Öğrenciler Ders Ba...
Dev Proje İçin İlk Adım...
Sanayi Envanteri Hayata Geç...
İş Sağlığı ve Güvenliği Haf...
Vizyon Toplantılarının 3.’s...
EOSB'den Avantaj sağlayan H...
Eskişehirli sanayiciye nefe...
Uyuşmazlıklarında arabulucu...
Ortak Çalışma Gerçekleştiri...
Wifi kablosuz ağ teknolojis...


Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi Şehitler Bulvarı No:1
26110 Odunpazarı/ESKİŞEHİR

 
info@eso-es.net
0 222 236 03 75
0 800 341 0 341

© 2018 Tüm hakları saklıdır
iştirakidir
Sayfa 0.0076 saniyede oluşturuldu
ESO EOSB